Коли відбудеться інтронізація голови ПЦУ Епіфанія та що це таке

Коли відбудеться інтронізація голови ПЦУ Епіфанія та що це таке Об этом сообщает nedelya.in.ua со ссылкой на СМИ.

Найімовірніше, церемонія інтронізації глави Православної церкви України Епіфанія відбудеться 3 лютого.

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" розповів прес-секретар ПЦУ Києва Іван Сидор.

Так, за його словами, 3 лютого цього року Епіфаній відзначатиме своє сорокаріччя.

"Це було б і логічно, і красиво, і урочисто – два свята з’єднати в одне", – сказав Сидор.

Проте він зауважив, що точна дата інтронізації поки що не узгоджена.

Нагадаємо, на початку жовтня 2018 року у Стамбулі Синод Вселенського патріархату дозволив Україні створити єдину помісну церкву. 15 грудня під час Об’єднавчого собору в єдину помісну церкву об’єднались усі українські православні церкви. Ця єдина церква отримала назву Православна церква України. А предстоятелем ПЦУ став Епіфаній – митрополит Переяславський та Білоцерківський. 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Вже 6 січня ПЦУ отримала Томос від Варфоломія.

Що таке інтронізація? Урочисте богослужіння, під час якого новообраного патріарха зводять на патріаршу кафедру. Інтронізація здійснюється під час літургії з тим, що одягається новообраний патріарх у патріарший одяг і вручається йому патріарший посох.

Що таке Томос? Це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Україна отримала Томос про автокефалію православної церкви: дивіться відеоДжерело статті: “http://ukropnews.com/news/Koli_vidbudetsya_intronizatsiya_golovi_PTSU_Epifaniya_ta_shcho_tse_take_353298.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя