В Україні зміняться критерії об’єднання територіальних громад

В Україні зміняться критерії об’єднання територіальних громад

КИЇВ. 15 травня. УНН. Адміністративний устрій 130 районів України, які не мають жодної об’єднаної громади, зазнає реорганізації. Про це в ефірі 5 каналу, у програмі “Час можливостей” розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, передає УНН. Об этом сообщает ballot.in.ua со ссылкой на СМИ.

“В цьому році ми змінимо підхід до критеріїв об’єднання громад. Для країни є принциповим вже не кількість об’єднаних громад, а в першу чергу їх якість — кількість людей, що проживає на території, площа покриття області громадами, фінансові показники, спроможність громад. Ще один показник — це якість надання послуг: створення опорних шкіл, ЦНАПів, Центрів безпеки громадян, дитячих садків, розбудова дорожньої інфраструктури, якісної первинної медицини тощо. І скажу відверто, результати децентралізації в Донецькій і Луганській областях є показовими в цих напрямках”, — наголосив Зубко.

Він навів приклад Луганської області, яка знаходиться на лінії розмежування, і в контексті об’єднання громад може показати приклад тим 130 районам, які ще думають над процесом об’єднання.

“Сьогодні є певні загрози і виклики в районах Донецької і Луганської областей, які знаходяться на лінії розмежування. Це в першу чергу загроза військовій агресії, безпека людей і процес об’єднання громад. Плюс недостатність кадрів, які б могли працювати в цих областях. Разом з тим об’єднання громад на Сході країни в цих областях є важливими, адже це питання нових можливостей в управлінні, в розвитку територій і створення нових ефективних менеджерських команд”, — підкреслив урядовець.

За словами міністра, у той же час Донецька і Луганська області в цьому показнику найбільш активно працюють. Для прикладу, ці області займають 10 і 11 сходинку у рейтингу об’єднання з 24 позицій.

Раніше Зубко розповів, що передбачає реформа теплопостачання.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1730721-v-ukrayini-u-2018-rotsi-zminyatsya-kriteriyi-obyednannya-teritorialnikh-gromad”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя